Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki

Nasza placówka znalazła się wśród dwudziestu podmiotów w województwie biorących udział w II edycji projektu "Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki". Patronują temu przedsięwzięciu: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego równolegle do języka ojczystego, dzięki czemu język obcy stanie się dla dzieci naturalnym narzędziem w komunikacji z innymi. Chodzi o wykorzystanie szczególnej wrażliwości językowej małego dziecka i takie przygotowanie, aby potem mogło sobie samodzielnie radzić z językiem angielskim w obszarach, które go interesują.

W pierwszych latach życia dziecka obserwuje się szczególną wrażliwość językową, która w sposób naturalny pozwala zdobywać zdolność językową.

Wychowawca grupy planuje całodzienną pracę z dziećmi w taki sposób, aby poznawały one świat w dwóch językach jednocześnie. Oprócz tego dzieci kontynuują naukę angielskiego podczas zajęć wynikających z programu nauczania. Język angielski będzie towarzyszyć dzieciom codziennie podczas zabaw i aktywności realizowanych zgodnie z wytycznymi projektu. Towarzyszyć im będą kolorowe maskotki - pluszaki, ciekawe karty pracy, piosenki, wierszyki czy bajki. Projekt zakłada także uczestnictwo rodziców - przygotowane materiały do pracy w domu służą zachęcaniu dzieci do wykorzystywania i utrwalania poznanych słówek podczas zabaw domowych.

Dwujęzyczność to inwestycja w przyszłość dziecka. Dzieci wychowywane w dwujęzyczności lepiej rozwijają umiejętności poznawcze, ich mózgi sprawniej pracują. Osiągają lepsze rezultaty w nauce i dobrze radzą sobie z wyzwaniami. Dwujęzyczne dzieci w dorosłej przyszłości będą łatwiej adaptować się społecznie i kulturowo.

Jest nam ogromnie miło że mamy możliwość wzięcia udziału w przedsięwzięciu i wspieraniu naszych podopiecznych w zdobywaniu nowych umiejętności językowych.

Świętokrzyskie dwujęzyczne przedszkolaki

Utworzono dnia 01.02.2024, 14:43