Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ALFABET LOGOPEDYCZNY

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet Logopedyczny” jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
Realizacja projektu przewidziana jest od 02.10.2023 do 31.05.2024r. Projekt jest zgodny z założeniami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz wpisuje się w Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: „Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.”

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU:
  •  podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,
  • usprawnianie aparatu oddechowego,
  • poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,
  • ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu,
  • rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,
  • podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,
  • doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej.

Organizatorką projektu jest mgr Renata Kolos-Laskowska, nauczycielka w Przedszkolu Niepublicznym „Czarodziejska Akademia” w Pabianicach.